e-Defter Paketi İçeriğinde Güncelleme Yapılmıştır.

SİRKÜLER RAPOR

Tarih:03.08.2017

Sayı:2017/HD-15

Konu: e-Defter Paketi İçeriğinde Güncelleme Yapılmıştır. 

Elektronik Defter Uygulaması kapsamında www.edefter.gov.tr adresinde yayınlanan “eDefter Paketi”nde güncelleme yapılmıştır.

e-Defter Paketinde yapılan güncellemelerin en kısa süre içerisinde Uyumlu Yazılım Firmaları tarafından uygulamaya konulması gerekmektedir.

Yapılan güncelleme ile e-Defter Beratlarının bilgi içeriği değiştirilmiştir.

Bu kapsamda, 2017/Mayıs ve takip eden aylara ait e-Defter beratlarının söz konusu güncellemeye uygun olarak oluşturulması ve Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemine yüklenmesi gerekmektedir.

31/07/2017 tarihine kadar söz konusu dönemlere ait berat yüklemesi yapacak mükellefler, eski formatta berat göndermeye devam edebilecek olup, geriye dönük herhangi bir işlem yapmayacak; ancak 15/08/2017 tarihinden itibaren yüklenecek (ait olduğu dönemden bağımsız olarak) e-Defter beratları için bu güncellemeleri uygulayacaktır.

Bu kapsamda, e-Defter uygulamasına tabi olan mükelleflerin, Mayıs ayı e-Defter beratlarını yüklemeden önce, konu ile ilgili çalıştıkları yazılım firması ile irtibata geçmesi ve gerekli güncellemeleri yaptırması gerekmektedir.

 

Saygılarımızla,

HİSAR DENETİM

 

İbrahim ÇİFTCİ

Yeminli Mali Müşavir

 

Sami OKUTAN

S.M. Mali Müşavir

 

Merkezefendi Mh. Mevlana Cd. Tercüman Sitesi A-7 Blok
Kat:7 Daire 31 Cevizlibağ Zeytinburnu-İstanbul

0212 679 09 43 (pbx)
0212 679 09 46 (fax)
info@hisardenetim.com.tr